(ВИДЕО) Потег на вечерта во НБА: „Лабаво“ со една рака погоди од половина терен

Потегот на вечерта во НБА лигата го има Стивен Адамс..

Адамс во натпреварот на Њу Орлеанс и Оклахома ја фрли топката со една рака од половина терен и успеа да погоди. Интересно е што ова е прва тројка во кариерата за кошаркарот на Оклахома.



Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.



Scroll To Top