(ВИДЕО) Прес конференција на Мицкоски по решението за спорот со името

Погледнете што имаше да каже лидерот на опозицијата.

Прес конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по договорот кој премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас го достигнале за деценискиот спор со името.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top