(ВИДЕО): ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА ЗАЕВ И РОТ

Премиерот Зоран Заев и државниот министер за европски прашања во Министерството за надворешни работи на Германија, Михаел Рот, во медија центарот во Владата одржуваат прес-конференција..

Државниот министер за европски прашања во германското Рот престојува во посета на Македонија. 

Освен со премиерот Заев, во текот на денов ќе има средба и со градоначалникот на Скопје Петре Шилегов.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top