(Видео) Престон Македонија 1:3 Брансвик Сити

Во Саботата лавовите на Престон Македонија го доживееја последниот  пораз но не како послаба екипа него како тим кон немаше спортска среќа.
Уште во првото полувреме Престон Македонија доминираа но без успех и со еден контра напат гостите го постигнаа првиот гол со кој заврши првото полувреме.
Во второто полувреме нападот на Престон Македонија успеа да реализира неколку акциии но бес успех да се промени резулатот.
Гостите поврорно успеаа да постигнат гол на кој за брзо време Пресон македонија им возврати и имаа уште две пречки.
Со постигнувањето на третиот гол на гостите се знаеше дека нема повеќе шанси да се постигне нешто повеќе и така заврши второто полувреме со резулатат од 1:3 за Брансвик Сити.
Наредниот натпревар лавовите го играат со Килор парк во гости сабота 31 во 3 часот поладне.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top