(ВИДЕО) Претседателот на ИНТЕГРА Д-р Љупчо Ристовски ги здроби политчки Грчева и Богоевски на дебата на „Топ Тема“

Малите партии се фатија за гуша, два пати им исклучуваа микрофони во ТВ дебатата.

Синоќешната дебата која беше емитувана на Телма беше со многу возбудивања каде дебатираа претседателот на ИНТЕГРА, Д-р Љупчо Ристовски, Солза Грчева од Глас за Македонија и Петар Богојески од Македонски концепт.

Дебатата беше жестока во врска со договорот за добрососедство со Република Бугарија и користењето на религијата во политичките кампањи.

Во дебатната емисија „Топ тема“ на Телма водителот Боби Христов два пати повика им се исклучат микрофоните на гостите.

Претставувајќи ги своите програми со кои ќе излезат на изборите и дебатирајќи за одделни теми, тие разменија остри стрели еден кон друг, а многу често тоа се претвори во жестока караница. 

Најчувствителен беше Ристовски кој не дозволуваше соговорниците во дебатата да ги критикуваат идеите за инвестициски фондови, користењето на религијата во предизборната кампања и тн.

Сепак, отворено се гледаше дека Солза Грчеви и Петар Богојевски не можеа да му парираат на интелектот и програмата Д-р Љупчо Ристовск и неговата партија ИНТЕГРА - Македонскат Конзервативна Партија.

Тие не може да се задржат на темата, и почнаа лично да го напаѓаат Ристовски.

После ваквите настапи на Љупчо Ристовски, секако оние околу 30% неопределени со задоволство ќе излезат и ќе гласаат за ИНТЕГРА затоа што чисто се гледа нивната програма и одлучност на раководење со државата

Поглдете го целото интервју: Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top