(ВИДЕО) Претставена Евровизиската песна со која што Македонија ќе настапи во Киев

Македонија на евровизија ќе настапи со оваа песна..

Денеска беше претставена Евровизиската песна и видео записот за истата, со која што Јана Бурческа ќе ја претставува Македонија на овогодинешниот избор за песна на Евровизија кој што ќе се одржи во Киев, Украина од 9-ти до 13-ти мај.



Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.




Scroll To Top