(ВИДЕО) Присутните на Мечкин Камен скандираа: „Северна, Северна“!

На Мечкин Камен се чествуваше денес големиот македонски празник Илинден..

Владината делегација која го одбележа таму овој ден, ја предводеше премиерот Зоран Заев.

Граѓаните кои беа собрани на Мечкин Камен скандираа „Северна, Северна“…

Како изгледаше тоа, погледнете во продолжение:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top