(ВИДЕО) Прослава на гол со „летање“ орли станува пракса - ќе презеде ли сега нешто УЕФА!?

Шампионот на Косово, Дрита во претквалификациите за Лигата на шампионие славеше кај Линколн Ред Импс со 1-4 и така се пласираше во првото коло од квалификацииите..

Мечот го одбележа фудбалерот на Дрига, Лиридон Лечи кој првиот гол на мечот го прослави на идентинечн начин како што тоа го сторија Швајцарците Џака и Шаќири на мечот против Србија на Мундијалот во Русија.

Лечи со рацете гестикулираше двоглав орел, пробувајќи да продолжи со провокациите кон Србија и нивниот народ. Лечи веројатно поради оваа своја постапка нема да пројде така добро како Џака и Шаќири кои платија по „само“ 10.000 франци. Како што се наведува Лечи од УЕФА покрај паричната казна, можеби ќе паузира и во следниот натпревар.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top