(Видео): Протести и нереди на гласањето во Австралија

Денес се одржаа парламентарните Федерални избори во Австралија ..

Гласањето помина добро ширум Австралија како што доликува во една демократска земја.

На две места и тоа каде што гласаа лидерите на двете најголеми партии имаше нереди што ова не се случило во минатото и тоа каде што гласаа лидерот на владеачката партија Кевин Рад и местото каде што гласаше лидерот на опозицијата Тони Абот.

Се очекува за неколку сати да го дознаеме резултатот од гласањето каде ке ја објавиме и таа вест за скоро на Фаланга.

Ви ги пренесуваме во целост видеата од настанот тука.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top