(ВИДЕО) Прво па машко: Кулушевски по 13 минути постигна деби гол за Јуве

Јувентус влегува во нова сезона, каде повторно ќе ја брани титулата во Серија А..

Стрелец на голот ни повеќе ни помалку, е новиот фудбалер на „старата дама“, Дејан Кулушевски, фудбалерот од Шведска кој има македонско потекло.

Кулушевски успеа да прибере една топка во нападот на Јувентус и умешно да ја пласира во небранетиот агол на Сампдорија, по која „Бјанконерите“ поведоа со 1;0, a Кулушевски бележи одличен почеток на авантурата со Јуве.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top