(ВИДЕО) Путин даде десет гола на хокеарски натпревар

Рускиот претседател Владимир Путин уште еднаш покажа дека е сестран спортист и на ревијален хокеарски натпревар во Сочи постигна дури 10 гола..

Путин играше во нападот на својот тим заедно со министерот за одбрана Сергеј Шојгу и легендарните руски хокеари Павел Буре и Игор Ларионов. Во победата од 14: 7 , Путин запиша дури 10 гола.

Познато е дека Путин има црн појас во џудо , а речиси секоја ендела рекреативно игра хокеј со руски бизнисмени , поранешни хокеарски ѕвезди и со членови на својот кабинет.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top