(ВИДЕО) Реал Мадрид пристигна во Скопје

Експедициите на Реал Мадрид и Манчестер јунајтед попладнево, со авиони кои слетаа на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Фудбалерите на Реал Мадрид пристигнаа на аеродромот Александар Велики во Скопје.

Реал Мадрид во полн состав пристигна во нашиот главен град заедно со нивната најголема ѕвезда, Кристијано Роналдо.

И Манчестер Јунајтед во овој момент слета на аеродромот во Скопје.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top