(ВИДЕО) Ристовски: Стоп за предизборните злоупотреби и притисоци кон јавната и државната администрација

Прес конференција на ИНТЕГРА - Македонска Конзервативна Партија.

ИНТЕГРА - Македонска Конзервативна Партија денес одржа прес-конференција во која претседателот на партијата Д-р Љупчо Ристовски упати силна порака до СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, повикувајќи ги да стават крај на предизборните зачестени злоупотреби и притисоци врз јавната и државната администрација.

„ИНТЕГРА - Македонска Конзервативна Партија ја алармира Македонската јавност дека предизборната методологија на Социјал Демократскиот Сојуз и на ДПНЕ продолжува со својата слогобност која ги држи заробени умовите на нацијата во јавната и државната администрација веќе скоро 30 години“, изјави Д-р Љупчо Ристовски.

„Секоја закана кон било кој вработен во јавната и државната администрација е и закана кон својот народ“, додаде претседателот на Интегра.

Погледнете ја целата прес-конференција:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top