(Видео): Рома ја одбележа својата девета победа

Рома девет од девет..

Рома стигна до неверојатна деветта победа по ред во италијанската Серија А,  на денешното гостување кај Удинезе.

Од девет меча, има стопроценти девет победи, и гол – разлика 23-1.

‘Волчицата’ до победата стигна со голот на Американецот Бредли постигнат во 82.минута. 

Римјаните од 66.минута играа со фудбалер помалку откако поради два жолти картони беше исклучен Маикон.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top