(ВИДЕО) Ромите од Ресен на протест што им исклучиле струја, а им ветиле поинаку пред избори

Запалени огнови среде улица го означија протестот на Ромите од Ресен за исклучувањето на струјата во нивните домови, иако пред изборите од власта им било ветено токму спротивното..

Во знак на револт што биле изманипулирани да излезат на гласање, ромите својот протест го изразија со палење дрва, гуми и други предмети на улица.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top