(ВИДЕО) Роналдо го воодушеви цел свет: Неговата реакција кон малото детенце ќе ве остави без здив

Португалскиот напаѓач и член на Јувентус, Кристијано Роналдо е еден од најпопуларните фудбалери во светот..

Роналдо кога со својот тим или национален состав игра на гостински терен, секогаш има доста навивачи кои доаѓаат да го видат само него, а кога некои од нив имаат шанса да бидат во негова близина е вистинска привилегија.

Едни од нив се дечињата кои излегуваат на терен со фудбалерите, а понекогаш и тие самите не може да ги сокријата емоциите и воодушевувањето што се наоѓаат во нивна близнина.

Па така синоќе едно момче не можеше да го тргне погледот од Роналдо, а кога Португалецот му возврати и го поздрави, на неговата среќа му немаше крај.

Ваквите сцени не може со зборови да се опишат, па можеби е најдобро сами да го погледнете видеото:


Scroll To Top