(ВИДЕО) Роналдо пак провоцира: Мојот гол беше најубав

Кристијано Роналдо никако не може да се помири што не доби ниедна награда на манифестацијата на ФИФА одржана во понеделникот..

Се надеваше на главното признание, но и на наградата за најубав гол која замина во рацете на Мохамед Салах.

Во обраќање во живо на Инстаграм, Португалецот, сепак призна дека не му се допаднала одлуката. Тој смета дека неговиот гол против Јувентус во Лигата на шампионите е поубав. Патем, му честиташе на Лука Модриќ и рече дека не се точни написите дека му е лут на Хрватот.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top