(ВИДЕО) Роналдо се запозна со легендарните македонски влечки Чик Куманово

Сите погледи во Скопје се вперени во Роналдо, но погледот на Роналдо е вперен во легендарните влечки..

Големата португалска ѕвезда го одработи тренингот на Зинедин Зидан и како опција плус влегува во калкулациите на Зидан за Суперкуп натпреварот, но она што посебно ги насмеа сите фудбалски фанови е една сцена која ни доаѓа од тревникот на најдобриот и најпознатиот македонски стадион.

Роналдо остана зачуден од стајлингот на еден од луѓето задолжени за организација крај тревникот, а каква беше реакцијата на Роналдо при соочувањето со легендарните македонски влечки погледнете во продолжение…

„Брат од кај ги купи влечкиве и јас сакам такви...“Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top