(ВИДЕО): Руни ја продолжи гол серијата со уште едно ремек дело

Неговата екипа сега е во серија од седум натпревари без пораз од кои на пет постигна победи, со одлични шанси да избори место во плеј офот..

Вејн Руни продолжува да ги тресе мрежите во МЛС лигата во САД, па така на последните пет натпревари има постигнати шест голови. 

Тој синоќа во дуелот на неговиот тим ДС Јунајтед против Торонто од слободен удар од околу 35 метри во 18.минута ја затресе мрежата на противничкиот голман и донесе победа на својот тим од 1:0.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top