(ВИДЕО) Русинка во инвалидска количка РАСТУРИ со „Молитва“ и го расплака цел свет, а сега оди на Евровизија

Пред четири години Јулија Самоилова, девојка во инвалидска количка, ги воодушеви сите кога во рускиот „X-Factor“, фантастично ја отпеа песната „Молитва“ од Марија Шерифовиќ, а сега ја чека нов предизвик и настап на овогодинешниот „Евросонг“..

Храбрата Јулија која останала парализирана по вакцинирањето, ги остави сите без текст со својата изведба на „Молитва“.

Сега е време на сите да им покаже што и колку може и да ја претстави Русија на „Евросонг“, во Украина со песната “Flame Is Burning”:Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top