(ВИДЕО) Само во Австралија: Кенгур се појави на фудбалски натпревар!

Ова го има само во Австралија.

На натпреварот помеѓу Белконен Јунајтед и Канбера на теренот се појави кенгур кој им создаде сериозни проблеми на организаторите. Погледнете ја оваа интересна ситуација Австралија…Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top