(ВИДЕО) Шапуриќ му го пропаднал бизнисот со полжави на Кирацоски ? !

Душко Млекарот од Битола на Фејсбук објави дека Александар Кирацоски во минатото безуспешно се обидувал да развие бизнис со одгледување полжави..

Бизнисот не успеал заради одлука на тогашниот министер Зоран Шапуриќ кој дал негативно мислење за одгледување на полжави и пропаднале 50 фарми во Македонија меѓу кои и фармата за полжави на Кирацоски.

Погледнете што кажуваше тогаш во далечната 2005 година Кирил Јорданоски, претседател на одгледувачите на полжави.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top