(ВИДЕО): Шилегов: Груевски да прифати дека постои ново парламентарно мнозинство

Груевски да прифати дека постои ново парламентарно мнозинство.

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, во разговор за телевизија 24 вели дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски треба да прифати дека има ново парламентарно мнозинство кое го состави нова реформска Влада.

Ништо нема да се случи насила, изјави Шилегов.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top