(ВИДЕО) “Што има Бранко да му каже на Заев за името на државата”

Во период кога се “лицитира” со решенија за државното име, добро е да се потсетиме и на говорот на Бранко Црвенковски пред Генералното Собрание на Обединетите Нации..

Додека за премиерот Заев прифатиливо решение е “Република Илинденска Македонија”, еве кое решение беше прифатливо за поранешниот претседател на СДСМ и претседател на државата во тоа време.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top