(ВИДЕО) ШТО, СОЛУН ГРЧКИ?: 97 годишен дедо од Солун одлично зборува Македонски - кој тоа вели дека Македонија е стара 27 години?

Кој вели дека Македонија е стара 27 години – 97 годишен дедо пее и зборува на македонски во Солун..

Фејсбук страната “The Macedonian” на Фејсбук, постави видео во кое главна „ѕвезда“ е 97 годишен дедо.

Но, поентата на видеото е дека тој, покрај тоа што е многу витален зборува и пее на македонски јазик и тоа во Солун, Грција.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top