(Видео) Сиднеј ја дочека 2014 со спектакуларен огномет

Прекрасен и незаборавен дочек на Нова Година во Сиднеј.

Жителите на најтоплиот континент  меѓу првите го дочекаа новото 2014 лето Господово.

Прекрасна беше глетката од спектакуларните огномети.

Фаланга ви предлага да ги погледнете и да уживате.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top