(ВИДЕО) Силјановска: Сум можела да се омажам за Албанец

Претседателската кандидатка Гордана Силјановска-Давкова вели дека секогаш се обраќа до сите граѓани и дека не ги дели..

 Таа додава и дека пред денот на гласањето ќе се обрати до сите граѓани. Силјановска во интервју за емисијата „Тарге“ на Алмакос како реакција на коментарите дека е „албанофоб” вели дека „можела и да се омажи за Албанец”.

– Изразот албанофоб го употреби висок функционер од социјалдемократскиот сојуз. Тоа говори повеќе за оној кој го кажал, а не за мене. Јас сум можела и да се омажам за Албанец, со оглед на детството поминато меѓу Албанци – вели меѓу другото Силјановска.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top