(ВИДЕО) Сите врботени во Белата куќа му пееја „Среќен роденден“ на Трамп

Претседателот на САД Доналд Трамп, кој денеска наполни 73 години..

Неговите соработници и присутни на настанот во Белата куќа, со песна и силен аплауз му го честитаа роденденот на претседателот, кој дојде да одржи говор за реформите во здравствениот систем.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top