(ВИДЕО) Сити се изживуваше врз третолигашот - му даде девет гола

Манчестер Сити веќе може да размислува на финалето од Лига купот на Англија што и беше јасно откако на ждрепката го доби најслабиот тим..

На домашен терен го совлада третолигашот Бартон Албион со 9-0, буквално изживувајќи се врз него. Ѕвезда на вечерта беше Габриел Жезус кој постигна четири гола, а Де Брујне, Зинченко, Фоден, Вокер и Марез погодија по еднаш.

Реваншот се игра за две недели на теренот на Бартон Албион, но јасно е дека нема да има натпреварувачки карактер.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top