(ВИДЕО) Слушнете ја пораката што Елиф Елмас ја испрати пред почетокот на мечот

Во дресот на Горан Пандев, посака победа над Косово, а соиграчите тоа му го исполнија... За бате Горан, за сите фудбалери, за цела Македонија.

Елиф Елмас беше единствениот од стандардните репрезентативци кои не можеше да игра против Косово, откако пред само неколку дена, од Италија стигна информација дека тој е заразен со Коронавирусот. За среќа Елмас сега се чувствува добро, но не беше во Скопје на историскиот меч против Косово.

Пред почетокот на средбата, облечен во дресот на Горан Пандев, Елмас упати порака до сите фудбалери. Слушнете ја.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top