(ВИДЕО) Со години слушале чудни звуци на таванот, а не претпоставиле дека таму расте вистински ѕвер

Мислеле дека се работи за провев или за глушец.

Неколку години семејството на  Боб ван дер Херхен од Флорида слушале најобични звуци од таванот на својата куќа, но не се решиле со тој проблем посериозно да се позаминаваат.

Секогаш кога синот или жената ќе му се пожалеле дека повторно ги слушнале звуците, Боб на тоа не му давал многу значење, туку сметал дека се работи за ветер или глувци. Меѓутоа, еден деен конечно отишол да провери што се случува на таванот, и имал што да види.

На таванот пронашол двометарска змија, која веќе имала свое гнездо.

Веднаш повикале служба за фаќање на рептили, а службеникот кој ја фатил змијата забележал и стара змиска кожа, поради што утврдил дека змијата таму живеела две до четири години, пренесува “Фокс њјус”


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top