(ВИДЕО) СПЕКТАКЛ ЗА МИЛИОН ЛУЃЕ: Новата година пристигна во Австралија и Нов Зеланд

Новата 2018 година веќе пристигна во Австралија и Нов Зеланд..

Повеќе од еден милион луѓе ја прославија Новата година во Сиднеј, каде што беа организирани спектакуларни огномети. Повеќе од 15 минути имаше огномети. 

Граѓаните на Нов Зеланд влегоа во 2018 година со повеќе од 3.000 огномети, а подготовките за прославата започнаа пред шест месеци.

Безбедноста е на високо ниво, а немаше потенцијални закани. 

Жителите на пацифичките држави Самоа и Кирибати први ја дочекаа 2018 година.

Во 13 часот Новата година пристигна и во делови од Русија.

Први јануари последни ќе го дочекаат жителите во Американска Самоа и островот Ниуе затоа што таму 2018 по средноевропско време треба да пристигне во понеделник.
Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top