(Видео): Спектакуларен огномет во Сиднеј по повод 100 години државна морнарица

Австралиската морнарица го нарече спектакал како ниеден друг..

Повеќе од еден милион гледачи, меѓу кои и британскиот принц Хари, се собраа за да го видат амбициозниот огномет на земјата, шоу со светлина и звук во Сиднеј во текот на викендот.

Повеќе од седум тони огномет биле искористени за одбележување на 100-годишнината на државната флота на земјата.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top