(ВИДЕО) Срцепарателно збогување на Steve Ballmer со Microsoft

Генералниот директор на Microsoft, Steve Ballmer, се збогуваше со компанијата на многу емотивен начин....

Ballmer е со компанијата уште од нејзините сами почетоци, заедно со Bill Gates и Paul Allen. Многумина сметаа дека Ballmer ги нема потребните вештини да продолжи со водењето на Microsoft откако замина Bill Gates, па останува да видиме како ќе се покаже неговата замена .

Се шпекулира дека ова не е заминување, туку отказ за неуспехот на Windows RT таблетите, кои и донесоа загуби на компанијата од приближно една милијарда долари. Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top