(ВИДЕО) Српски урнебес во Австралија: Фан му вети ќебапи на Ѓоковиќ за време на меч, одговорот на Ноле е вистински хит

Тениската репрезентација на Србија го победи Чиле во АТП Купот, а на мечот на Новак Ѓоковиќ се случи урнебесна сцена..

Навивач од трибините го покани Ѓоковиќ на ќебапи доколку направи ас, по што и Србинот веднаш одговори.

„Ако направи ас, ќе ти купам ќебапи“, порача еден навивач, а Ѓоковиќ му рече да си ги задржи за себе бидејќи тој не јадел.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top