(ВИДЕО) Столтенберг: Заев е мојoт херој

Столтенберг го нарече Заев херој.

На крајот од заедничката прес-конференција генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, се ракуваше со претседателот на владата на Република Македонија, Зоран Заев, и потчукнувајќи го по рамото рече дека тие се пријатели и го нарече премиерот Заев – „мој херој“.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top