ВИДЕО: „Свет без граници“ - нова песна на Каролина Гочева

Автор на музиката и текстот, на оваа песна е Дуке Бојаџиев..

Македонската поп-ѕвезда, Каролина Гочева ја објави песната „Свет без граници“ за која што е приготвено и видео со текст.

Автор на музиката и текстот, на оваа песна е Дуке Бојаџиев.

– Откако пред неколку месеци имавте можност да чуете мал дел од нашиот „Свет без граници“, со Дуке Бојаџиев решивме да ви ја подариме и целата песна, притоа направивме и едно симпатично lyric видео за кое ни помогнаа цртежите на првачињата од ОУ „Љубен Лапе“ од Скопје и рачето на нашата Дариа Милошеска, изјави Каролина Гочева.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top