(ВИДЕО) „Танчерката“ од автобуска станица доби улога во театар

На жената која тајно беше снимена како танцува на автобуска станица и е понудена улога во театарска претстава, откако снимката стана вистински хит на Интернет..

Секретарката Ели Кол (35) стана интернет ѕвезда во април кога снимката наречена „Eastleigh’s Got Talent“ е објавена на Јутјуб. Снимката со танцувањето на песната „Dancing Queen“ на шведската груба ABBA се покажа билет за успех.

На Кол и е понудена улога во претставата „AH Men“ која ја подготвува британскиот театар The Point iz Истлејт.

Доделена и е улогата на Лини Парис, за која е и напишаната претставата, откако случајно сценаристот ја видел снимката на интернет.

Кол студирала сценска уметност на факултет, но се откажала откако останала без работа и не можела да си дозволи за школување. Вели дека сега и се дала можност да ги исполни своите сценски амбиции.

Откако снимката се појави на интернет се откри дека Кол всушност танцувала на „Knock Down“, од Aleshe Dixon, а ја снимила Јан Роуленд (45) од блиското кафуле.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top