(Видео): Тотенхем - Челзи 1:1

Лондонските ривали, Тотенхем и Челзи одиграа мирољубиви 1:1 во првиот натпревар кој се одигра денеска во рамките од шестото коло на англиската Премиер лига..

Лондонските ривали, Тотенхем и Челзи одиграа мирољубиви 1:1 во првиот натпревар кој се одигра денеска во рамките од шестото коло на англиската Премиер лига.

Домаќините од „Вајт Харт Лејн“ подобро го започнаа дерби дуелот и по само 19. Минути игра дојдоа до водство со голот на Гулфи Сигурдсон.

 Џон Тери постигна гол за  Челзи во 69 минута од натпреварот.

За одбележување е само црвениот картон кој го заработи Фернандо Торес во 81. Минута.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top