(ВИДЕО) Трамп го возвраќа ударот: „Го исушувам мочуриштето“

Поради овој разговор демократите почнаа постапка за инпичмент на Трамп..

„Го исушувам мочуриштето“. Вака претседателот на САД, Доналд Трамп на својот Твитер го најави  видеото на кое се гледа како демократскиоткандидат за претседател, Џо Бајден се фали како ги натерал Украинците да го отпуштат обвинителот кој ги истражувал матните зделки на неговиот син во Украина.

Аферата почна откако „свиркач“, агент на ЦИА објави транскрипти од разговор меѓу Трамп и претседателот на Украина, Зеленски во која бара да се отвори истрага за Бајден. 


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top