(ВИДЕО) Трамп му забриша првут од јаката на Макрон

Претседателот Доналд Трамп направи шоу со расчистување на првут од јаката на францускиот претседател Емануел Макрон. Тој рече дека ова е знак на “многу посебни односи” меѓу двата водачи..

Сопственикот на Белата куќа направи изненадувачки гест кога стоеше пред  фотографијте во Овалната канцеларија. Макрон е првиот француски лидер кој пристигнал во државна посета на Вашингтон, откако Трамп ја презеде функцијата пред 15 месеци. 

“Имаме многу посебни врски, па јас ќе го исчистам тоа мало затајување … Мораме да го направиме совршено, тоа е совршено”, рече Трамп со смеа кај Макрон.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top