(ВИДЕО) Три бабички од Мелбурн,направија обработка на хитот на Бијонсе, „Single Ladies“

Тери Фостер, Џени Халс и Вин Хјуит од „Chadstone Bowls“ клубот направија обработка на хитот на Бијонсе, „Single Ladies“, која за кратко стана вирална..

Три бабички од Мелбурн, Австралија тргнаа во акција за спасување на својот клуб и терените за играње на чие што место треба да се изгради нов стадион.

Тери Фостер, Џени Халс и Вин Хјуит од „Chadstone Bowls“ клубот направија обработка на хитот на Бијонсе, „Single Ladies“, која за кратко стана вирална. 

Освен што собраа повеќе од пола милион преглед, бабите станаа симбол на отпорот против градењето на стадионот. Останува да видиме дали градските власти, ќе го сфатат сериозно овој нивен обид и се откажат од идејата за градење.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top