(ВИДЕО) Три децении крадат, подмитуваат и рекетираат за да се одржат на власт

Партијата левица го објави вториот официјален предизборен спот..

Новиот промотивен спот на Левица за парламентарните избори во 2020 праќа јасна порака дека нов свет е можен. 

Посочуваат дека нивните политички противници бегаат од дебати и дуели, но од Собранието нема бегање.

Левица ги критикуваат двете најголеми партии велејчи дека „три децении крадат, подмитуваат и рекетираат за да се одржат на власт“.

Погледнете го видеото во продолжение:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top