(ВИДЕО) Умрел од ебола, но оживеа кога го пакувале во пластична вреќа

Тој со својата камера забележа потресни моменти како градот станува гробишта, но и еден несекојдневен момент кој ја шокираше масата..

Новинарот на АБЦ Ричард Бесер, кој моментално работи во Либерија, излезе на улиците од главниот град Монровија каде коси еболата и усмртува илјадници жители.

Тој со својата камера забележа потресни моменти како градот станува гробишта, но и еден несекојдневен момент кој ја шокираше масата.

Тој, опкружен со мртовци, ја повика локалната болница да му помогнат на еден несреќен човек кој иако болен од ебола, давал знаци на живот, но тие стигнале предоцна.

-Не можевме да му помогнеме кога беше жив. Тие стигаат смао кога ќе умреш, вели Ричардс, и тогаш се случи нешто неверојатно. Додека маж во заштитно одело ја прскаше околината и го ставаше трупот во пластична кеса “мртовецот“ ја мрдна раката.

-Тој е жив, викна и масата народ остана шокриана од глетката. Луѓето од погребалното го извадија од вреќата и повикале итна помош по што тој е веднаш префрлен во болница.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top