(Видео): Уште една победа за Арсенал

Арсенал - Кристал Палас 2:0.

Арсенал успешно го совлада  Кристал Палас,  со 2-0 и ќе ја задржи својата водечка позиција и после 9 коло, иако половина час имаше играч помалку на теренот.

Голот од пенал  го постигна Микел Артета во 47.минута од средбата.

Артета во 65.минута заработи директен црвен картон по стартот над Шамак и ги остави своите соиграчи со десетмина на теренот.

 Арсенал  преку Оливие Жиру во 88.минута ги освои трите бода.
Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top