(ВИДЕО) Велија Рамковски со првата епизода: Духот на А1

Велија Рамковски сериозно размислува на враќање на А1..

Тој во наредниот серијал видео обраќања веројатно ќе потсети што беше А1, која е целта на медиумите и веројатно на крајот ќе биде поддршката за старо-новата А1.Сигурен е дека тој тип на медиум , таа отвореност му треба на граѓанинот но и на демократијата.

„Енергијата, идејата, мотивот и исконската желба на напредок и претставување од Крсте Петков Мисирков до денешен ден за Македонскиот народ и неговото опстојување погледната низ очите на Велија Рамковски“, се  во описот на емисијата ,Духот на А1-Епизода 1, ’што вчера е емитувана на каналот на Јутјуб и фан страницата на Велија Рамковски, сопственикот на А1 телевизија.

Погледнете:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top