(ВИДЕО): Вил Смит скокна од водопадите Викторија

Смит (48) скокна од височина 111 метри од мостот кој е точно спроти водопадот..

Актерот Вил Смит го исполни својот 20-годишен сон – да скокне со банџи од познатите водопади Викторија, објави британскиот портал метро.

Смит (48) скокна од височина 111 метри од мостот кој е точно спроти водопадот.

Подоцна тој објави видео каде се слуша како вели: Тоа е нешто големо. Скок со банџи на Водопадите Викторија, го чекам тоа 20 години.”

Водопадите Викторија се впишани во УНЕСКО како најголем водопад во светот.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top