(ВИДЕО) ВО АВСТРАЛИЈА Е ТОЛКУ ТОПЛО ШТО АСФАЛТОТ БУКВАЛНО ПОЧНА ДА СЕ ТОПИ!

Источниот брег на Австралија деновиве е погоден од топлотен бран, а во градовите како што се Сиднеј и Мелбурн жителите прежувуваат вистински пекол..

Температурите достигнуваат рекордна вредност, а ова вирално видео совршено ја опишува ситуацијата која се случува таму.

Имено, високите температури растопиле дури и делови од асфалтот на некои прометни патишта.

Многу возачи ги избегнувале „лепливите делови“, а во наредното видео погледнете како тоа изгледало.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top