(ВИДЕО) Во кафуле во Будимпешта роботи ги послужуваат гостите

Роботите келнери се движат по означени патеки додека им ја носат храната и пијалоците на гостите, а доколку овие посакаат, може и да танцуваат со нив..

Во кафулето коешто го отворила компанијата „E-Szoftverfejleszto“ во унгарската престолнина, цел тим роботи помагаат јавноста да се зближи со технолошките достигнувања во автоматизацијата и вештачката интелигенција.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top