(ВИДЕО) ВО ОХРИДСКО КУРАТИЦА: Поставени се 101 македонско знаме со Сонцето од Кутлеш

Во охридското село Куратица се поставени 101 македонско знаме, објави групата Ние сме Македонија на својата Фејсбук-страница..

– Село Куратица, Охридско, Македонија! Порака од градоначалникот: „Со донација од Курајчката дијаспора се поставија 101 македонско знаме. Порака до минатите, сегашните, и идните власти: Внимавајте на македонските села што и малку останаа! Не се виртуелни, тие се тука, реални села!, пишува во објавата на Фејсбук.

Под текстот се објавени хаштазите: #Македонија #НиеСмеМакедонија #Куратица #НикогашСеверна #КутлешCopyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top